‘Wiem, że dobrze idę’ – dedykowane Marcinowi Kornakowi

Właśnie ukazał się specjalny numer magazynu ‘NIGDY WIĘCEJ’ poświęcony Marcinowi Kornakowi (ur. 1968 – zm. 2014), twórcy kampanii ‘Muzyka Przeciwko Rasizmowi’ i założycielowi Stowarzyszenia ‘NIGDY WIĘCEJ’. Z tej okazji został przygotowany MATERIAŁ VIDEO, w którym Marcina wspominają przyjaciele, działacze społeczni, naukowcy, dziennikarze, a także muzycy.

Ilustrację muzyczną filmu stanowi utwór ‘M.K.’ z albumu ‘EKG’ zespołu Qulturka. Muzycy tej kapeli od lat wspierają antyrasistowskie działania Stowarzyszenia ‘NIGDY WIĘCEJ’ i zadedykowali tę piosenkę Marcinowi Kornakowi. Autorką słów jest Joanna Naranowicz, wokalistka Qulturki: ‘Już się nie zatrzymam / Bo dałeś mi siłę / Chociaż już bez Ciebie / Wiem, że dobrze idę’.

W filmie i na łamach pisma ‘NIGDY WIĘCEJ’ znajduje się też pełna pasji wypowiedź Krzysztofa ‘Grabaża’ Grabowskiego: ‘Popierałem, popieram i popierać będę Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ w walce z każdym przejawem rasizmu, nazizmu i ksenofobii’ oraz fragment rozmowy z Arkadiuszem ‘Aretzkym’ Ślesickim z zespołu Skowyt: ‘Tylko na tyle cię stać (z płyty Corrida) to utwór antyrasistowski. Swego czasu zaprzyjaźniłem się z Marcinem Kornakiem, prezesem Stowarzyszenia NIGDY WIĘCEJ. Marcina już nie ma z nami, ale ten numer zadedykowany jest właśnie jemu’.

Specjalny numer magazynu ‘NIGDY WIĘCEJ’ ma charakter niekomercyjny i jest bezpłatnie dostępny dla zainteresowanych pod adresem www.nigdywiecej.org .

Stowarzyszenie ‘NIGDY WIĘCEJ’ jest założoną przez Marcina Kornaka w 1996 roku niezależną, apolityczną organizacją, która monitoruje incydenty na tle ksenofobicznym oraz wydaje antyrasistowski magazyn ‘NIGDY WIĘCEJ’. Prowadzi kampanie społeczne, m.in. ‘Muzyka Przeciwko Rasizmowi’ i ‘Wykopmy Rasizm ze Stadionów’.

Pamięci Marcina Kornaka – specjalny 22. numer magazynu ‘NIGDY WIĘCEJ’ (VIDEO) https://youtu.be/sRinu7qMrFU

Spis treści i wybrane artykuły on-line http://www.nigdywiecej.org/3508

Dodatkowe informacje:

tel. 601 360 835

www.nigdywiecej.org

www.facebook.com/respect.diversity

www.twitter.com/StowNIGDYWIECEJ